Türkçe

Ağ (Netzwerk)

1995 yılında bir çati organizasyonu olarak kurulmuştur. Şu anda Avusturya genelinde Netzwerk´te - Ağda temsil edilen 60 kadın ve kız danışma merkezi bulunmaktadır (2021 itibariyle).

Danışma merkezlerimizi içeriye dönük şekil ağlandiriyoruz:
Aramizda eğitim, değişim ve iletişim amaçli organizeler düzenliyoruz.

Ve danışma merkezlerimizin isteklerini/endişelerini dışa dönük olarak temsil ediyoruz:
Yardim fonu sağlayan kuruluşlarla, politikacılarla, komitelerde, medyada ve kamuoyunda.

Savunuyoruz:
tüm insanların, ama her şeyden önce kadınların* ve kız çocuklarının* özgür ve güvenli bir şekilde yaşayabileceği bir toplumu

Ağ ve tüm danışma merkezleri bir partiye ve mezhebe dayalı değildir. Projeler ve bağışların yanı sıra federal, eyalet ve belediye sübvansiyonları ile finanse ediliyoruz.

Danışma merkezleri

Ağ´in 59 danisma merkezi tüm kadınlara * ve kız çocuklarına * açıktır. İstişareler gizlidir ve ücretsizdir ve danışma merkezinde, telefonda veya online yani çevrimiçi olarak yapılır.

Her yıl 100.000'den fazla kadın * ve kız çocuğu * profesyonel ve özel sorularla Avusturya genelindeki danışma merkezlerine başvuruyor.

Konusu ne olursa olsun: Danışma her zaman için bir fırsattır!

Kadın ve kız çocuklarına yönelik 59 danışma merkezi, eğitim, kariyer yönelimi, ebeveyn izninden sonra iş hayatına yeniden dönüş, iş hukuku ve ikamet, partnerlik ve çocuk yetiştirme, ayrılık, boşanma ve velayet, fiziksel veya zihinsel sağlık sorunları ve tüm şiddet biçimleri ile alakalı sorulara destek sağlar.

Danışma için: Bir danışma merkezini ara/arayın veya e-posta yaz/yazın, ilgili kişilere buradan ulaşabilirsin/ulaşabilirsiniz. Anonim ve güvenli çevrimiçi (Online) danişma da mümkündür.

Birlikte

danişmalarin kalitesini yüksek tutmak ve kadınlara * ve genç kızlara * yönelik önerileri tanıtmak ve daha da geliştirmek için çalışıyoruz.

Kadınları * ve genç kızları * hem bireysel olarak aynı zamandada toplumsal gelişimlerini savunup onlara destek sağliyoruz

Çalışmalarımızda, 2017 yılında ortaklaşa uyarladığımız ve yeniden tasarladığımız kalite standartlarımıza bağlıyız.

Tam olarak nasıl çalışıyoruz ve kimler bize başvurabilir?

Kadınlar ve genç kızlar nasıl tavsiye ve destek bulabilirler? Chance Beratung (2018) adli filmde, danişma bürolarina sıklıkla veya bir defaya mahsus kadın ve genç kızların ve onlarin yanı sıra kadın danışmanlarda söz aliyor. Uzun versiyon (10 dakika), kısa versiyon (3 dakika), spot (30 saniye).

Birkaç dilde danişma

Ağ 6 göçmen danışma merkezi (maiz, Lefö, Miteinander Lernen/Birlikte Ögrenelim, Orient Express, Peregrina) çeşitli dillerde danışmanlık konusunda uzmanlaşmıştır. maiz (Linz) dışında tüm göçmen danışma merkezleri Viyana'dadır.
Avusturya genelindeki diğer birçok danışma merkezinde çok dilli danışmanlık sağlamak için, Netzwerk´te 16 danışma merkezi ile birlikte projemiz var.

„Etablierung von Dolmetscherinnen-Pools in Frauen- und Mädchenberatungsstellen“ (“Kadınlar ve genç kızlar için danışma merkezlerinde tercüman havuzlarının oluşturulması”) (2020 - 2022; Avusturya Entegrasyon Fonu - ÖIF tarafından finanse edilmektedir). 16 danışma merkezinde toplam 72 (amatör) tercümana kadın ve kız çocuklarına yönelik özel danışmanlık çalışmaları için eğitim verdik.

Tercümanlar toplam 12 dilde çalışmaktadır. Her danışmanlık merkezimizde 3 ile 5´e kadar varan değişik dil kullanılmaktadır. Tam teklifi öğrenmek için lütfen ilgili danışma merkezine tıklayın:

ÖIF – Österreichischer Integrationsfonds – Gefördertes Projekt

Türkçe çeviri: Derya Kamalak